Меню

Перший крусейд місії «Христос є відповідь» в Африці: благовістя і підтримка церков Ефіопії

Блаженні ж і ті, хто слухає Божого Слова і його береже!
Від Луки 11:28
Створено 30 April 2021 14:08

Перший крусейд місії «Христос є відповідь» в Африці: благовістя і підтримка церков Ефіопії

У квітні відбулася друга місіонерська поїздка в Ефіопію. На початку 2021 року директор місії «Христос є відповідь» Тарас Сень вперше відвідав цю країну.

Захопившись служінням на континенті, через якихось кілька місяців він повернувся в Ефіопію, щоб продовжити Божу роботу. Цього разу з місіонером приїхала ціла команда трудівників: дитячий і сімейний служитель Ірина Сень (дружина Тараса), тім-лідер медіавіділу місії Денис Горбачевський, а також гість програми служіння – директор місії «Агапе» в Україні Сергій Нестерук.

Місіонерський крусейд тривав з 12 по 22 квітня. Графік був насичений: викладання в місіонерській школі для пасторів і лідерів церков, запис християнських телепрограм на місцевому телебаченні, вуличні євангелізації, навчання місцевих служителів проведенню очних клінік, дитячих спортивних заходів, сімейних зустрічей, недільних шкіл та жіночих служінь.

Чому Ефіопія: про мету поїздки

Варто зауважити, що хоча Ефіопія традиційно вважається християнською країною, приблизно 34% населення складають мусульмани. Найчастіше християни потерпають від утисків, особливо якщо живуть в ісламській культурі. Більш того, в країні процвітає бідність. Попри те, що Ефіопія – край мальовничих місць з унікальною природою і тваринами, що так приваблює туристів, жителі знаходяться в скрутному становищі. В країні велика кількість хворих і залежних людей, навіть діти часто залишаються без нагляду дорослих і вживають психотропні речовини.

Перед командою стояли дві великі цілі: підтримати християнських служителів, передавши їм багаторічний досвід, і провести євангелізаційні заходи, щоб невіруючі люди почули про Христа.

Місіонерська школа, запис телепрограм

Перші два дні перебування в країні команда провела в столиці Аддіс-Абеба. Тарас Володимирович викладав в місіонерській школі пневматологію (наука про Святого Духа): використовуючи в презентації фотографії з Ізраїлю, він розповідав про життя Ісуса Христа. Один студент зазначив, що ніколи раніше не був на заняттях з наочними методами навчання. Він подякував служителю за форму проведення уроку, адже так набагато краще засвоюється матеріал.

У столиці Тарас Сень записав чотири телепрограми на актуальні теми: про Пасху, про батьківство і про справжнє покаяння. Зовсім скоро передачі транслюватимуться на місцевому телеканалі.

Масштабний місіонерський крусейд

На третій день команда відправилася на південь Ефіопії на основний захід – крусейд (велика євангелізація просто неба) в місті Шіншічо. Для місцевих пасторів, місіонерів і членів церкви служителі підготували проповідь на тему «Чотири помилки Каїна».

Особливо важливою частиною програми стало навчання місцевої команди принципам проведення очних клінік і дитячих спортивних заходів. Після обговорення всіх теоретичних питань, служителі відразу перейшли до практики. Перше дитяче свято, що складалося з біблійного уроку, спортивних ігор, батута і солодощів, відвідало понад 200 дітей. Паралельно стартувало служіння очних клінік, де місцеві жителі могли перевірити зір і отримати безкоштовні окуляри.

Для організації євангелізацій місія закупила батут та інший інвентар, який був переданий служителю і партнеру місії «Голос порятунку» Мекбібу Мулату для подальшого використання. Також місія благословила місцевих служителів необхідним обладнанням для проведення очних клінік.

У другий день крусейду на зібрання прийшло близько 4-х тисяч осіб. Після блоку прославлення звучали проповідь, заклик до покаяння і молитва за хворих. «Ми дякуємо Господу, що багато хто відкрив серце для Нього в цей день. Бог зціляв людей і звільняв від нечистих духів. Божа Благодать діяла дуже сильно», – розповідає брат Тарас. В організації та проведенні крусейду брали участь місцеві служителі: група порядку, молитовна група, група прославлення та ін.

Свято для дітей. Очні клініки. Благовістя мусульманам

Наступним пунктом місіонерської поїздки було місто Бейл Халат, де команда взяла участь у богослужінні помісної церкви. На тому ж місці служителі організували свято для дітей і очну клініку. На дитячий захід прийшло близько 50 маленьких гостей: це діти з євангельської та православних церков, а також мусульмани.

Перевірити зір в офтальмологічну клініку приходили не тільки православні та євангельські віруючі, а й мусульмани. Місцеві служителі дуже дякували за цю благодійну акцію, оскільки відразу побачили реальні результати – мусульмани, що прийшли за окулярами, під час очікування своєї черги чули про Ісуса. Коли вони пригощалися кавою і слухали пастора Тараса, то ледь помітно шепотіли: «це хороша людина, його нам Аллах послав!».

Служителі місії хотіли поділитися досвідом організації та проведення очних клінік і дитячих євангелізацій з місцевими служителями, адже це чудові методи для проповіді Євангелія. За допомогою цих інструментів можна невпинно працювати для суспільства, приводячи людей до Ісуса.

Сімейне служіння і допомога малозабезпеченим

Далі українську команду прийняло місто Дебре-Зейт. Туди з’їхалося 11 сімей – пастори та їхні дружини. Для них місіонери влаштували приємний вечір, де розповіли, як організовувати та проводити сімейне служіння в церквах. Один молодий місіонер подякував команді та розказав історію. Коли йому було 3 місяці, батьки розлучилися, і всі 18 років його виховував тато. Не маючи поруч матері, не бачивши тепла і турботи, які може проявляти жінка, він навіть не міг уявити, якими повинні бути відносини в родині. Але подібні зустрічі дуже допомогли йому зрозуміти, як Бог дивиться на сім’ю.

Служителі місії відвідали бідні сім’ї та благословили їх продуктами. Як вже говорилося раніше, в країні величезна кількість людей, що потребують допомоги. Багато віруючих живуть в непростих умовах, але це не заважає їм любити Господа і віддано служити Йому.

Так і підійшли до закінчення два тижні місіонерської поїздки. Члени ефіопської церкви не хотіли відпускати українську команду додому. Служителі відчували надзвичайні емоції: радість і натхнення від того, як Бог через їхнє служіння торкнувся багатьох сердець в африканській країні.

Місія «Христос є відповідь» вдячна Господу, що завдяки цій поїздці безліч невіруючих пізнали Ісуса. Християни настільки віддаленої від України частини світу отримали колосальну підтримку. А оскільки Ефіопія знаходиться у серці місії, служіння обов’язково буде тривати там і надалі.

Далі буде!

Створено 30 April 2021 14:08

Благодійна підтримка

Всі напрямки громади здійснюються за рахунок добровільних пожертвувань небайдужих людей. Найголовніше - не величина пожертви, а відношення та стан серця. Бог бачить наші потреби і прагне позбавити нас турбот. Так само Він бажає бачити любов і жертовність наших вдячних сердець. "Нехай кожен дає, як серце йому призволяє, не в смутку й не з примусу, бо Бог любить того, хто з радістю дає!" (1 Кор. 9:7)

Є запитання?

Ми з радістю дамо відповіді на всі запитання.
Напишіть нам і ми зв'яжемось з вами якомога скоріше.