Меню

Тарас Сень: “Ніколи не думав, що буду благовістити нащадкам індіанських племен”

Створено 2 September 2022 14:27

Тарас Сень: “Ніколи не думав, що буду благовістити нащадкам індіанських племен”

Як команда місіонерів благовістила нащадкам племені масауа у Мексиці? Що найбільше вражає у країні кактусів та сомбреро? Як українські місіонери планують співпрацювати з мексиканськими колегами далі?
Про це розповів директор міжнародної місії «Христос є відповідь» та пастор однойменної церкви у Рівному Тарас Сень.

Тарасе Володимировичу, розкажіть, як ви потрапили в Мексику?

Я довго молився про розширення кордонів служіння місії «Христос є відповідь». І в планах були африканські країни (не так давно започаткували служіння в Ефіопії). Я отримав особисте відкриття від Бога про те, що Він буде звершувати Свої чудеса. Також Господь Святим Духом казав мені, що я буду дивуватися тому, як чудесно Він буде вести мене. Поїздка в Мексику – це Боже диво. Бо Він влаштовує зустрічі з потрібними людьми, відчиняє двері саме у той час, коли це найбільш необхідно. Коли я служив у Польщі, мені довелося познайомитися з пастором із Мексики, через якого і стала можлива подорож до цієї країни.
Я бачу своїми очима виконання Божих обіцянок про те, що кордони служіння місії «Христос є відповідь» розширюються. Бог виконує Своє Слово, не дивлячись ні на що.

Ви згадували у соціальних мережах про те, що провели час в Мексиці напружено, але плодотворно. Розкажіть детальніше, як саме ви служили в Мексиці.

У Мексиці ми були чотири дні, три з них – в активному служінні. Провели зустріч з пасторами, на якій були присутні 50 служителів церкви. Я розповідав про служіння місії «Христос є відповідь», свідкував про Божі чудеса, проповідував Євангеліє. Також ми проводили безкоштовні офтальмологічні клініки. Але першочергова ціль в мене була навчити команду організовувати такі благодійні заходи. Тому ми окремо провели навчальний семінар для мексиканської команди, щоб передати наш досвід.
Все вдалося якнайкраще і ми домовилися про подальшу співпрацю. Тому будемо замовляти обладнання та окуляри, щоб наші мексиканські колеги могли продовжувати проводити такі благодійні акції.
Також ми брали участь у богослужіннях, де мексиканці щиро молилися за Україну. Я розповідав про ситуацію в нашій країні.
Також ми відвідали нужденних, роздавали продуктові набори. Люди були задоволені й щиро дякували.
Ще ми проводили сімейну зустріч, на якій були присутні місцеві пастори з дружинами, члени помісної церкви.
Особливо мене вразило те, що ми проводили офтальмологічні клініки для потомків племені масауа. Ніколи не думав, що потраплю до нащадків індіанських племен. Але Божі плани – не мої плани й завжди на добро для людини.
Місцеві служителі були відкриті до співпраці й запрошували ще приїжджати в Мексику.

Мексика – досить колоритна країна. Що вас найбільше вразило і запам’яталося з цієї поїздки?

Що Мексиці відразу впадає в око, то це неймовірно красиві краєвиди, а особливо мені сподобалися гори. Я був вражений розмаїттям дерев. Також спробував декілька видів екзотичних фруктів, яких тут росте чимало. Мексиканці вирощують багато кукурудзи, адже це їхній національний продукт. Вони й хліб печуть із неї, і суп варять.
Мексиканці – привітний і дружній народ. За 4 дні перебування у цій країні я зустрічався з багатьма хорошими людьми.
Ще мене вразило те, що на стінах й одязі людей багато зображень черепів і скелетів. Складається враження культу смерті. Багато сувенірів продають, і половина з них – це атрибутика, пов’язана зі смертю. Щоб зрозуміти цей факт, необхідно звернутися до історії.
Як відомо, місто Мехіко заснували ацтеки, а вони мали різні забобони відносно смерті. Завойовуючи інші племена, вони приносили людей в жертву. Ацтеки відрізнялися особливою жорстокістю.
Проте, коли на територію Мексики прийшли іспанці, вони з допомогою інших племен перемогли ацтеків. Іспанці руйнували храми ацтеків і будували християнські церкви, тому нині в Мексиці поширений католицизм і протестантизм. Але, як розповідали мені місцеві, зараз поширена така тенденція, щоб відновлювати давні традиції.
У Мексиці часто викрадають дітей, потім вимагають викуп. Не раз можна побачити, як батьки гуляють з дітьми й прив’язують їх до себе. У Мехіко я на власні очі це бачив.

Отже, перша місіонерська поїздка закінчилась. Поділіться планами щодо подальшої співпраці з мексиканськими колегами.

Світ великий. У кожній країні своя культура, свої проблеми, свої досягнення, свій духовний рівень. Перебуваючи у Мексиці, я намагався побачити яка духовна ситуація у цій країні, як справи із євангелізацією, чи можемо ми чимось допомогти у справі Великого Доручення. На це орієнтуюся.
Ми плануємо і надалі продовжувати працю в Мексиці. Зокрема, це проведення благодійних акцій: очних клінік та роздача продуктових наборів. Будемо друкувати намети для проведення вуличної євангелізації та плануємо друкувати газету «Христос є відповідь» і заснувати Youtube-канал іспанською мовою.

Інтерв’ю підготував прес-центр місії «Христос є відповідь».

Створено 2 September 2022 14:27

Благодійна підтримка

Всі напрямки громади здійснюються за рахунок добровільних пожертвувань небайдужих людей. Найголовніше - не величина пожертви, а відношення та стан серця. Бог бачить наші потреби і прагне позбавити нас турбот. Так само Він бажає бачити любов і жертовність наших вдячних сердець. "Нехай кожен дає, як серце йому призволяє, не в смутку й не з примусу, бо Бог любить того, хто з радістю дає!" (1 Кор. 9:7)

Є запитання?

Ми з радістю дамо відповіді на всі запитання.
Напишіть нам і ми зв'яжемось з вами якомога скоріше.